En Route reis
Frankrijk | Fietsvakantie door de Dordogne, Lot en Corrèze
Frankrijk | Fietsvakantie door de Dordogne, Lot en Corrèze
Ontdek de veelzijdige charme van deze unieke fietsroute
Deze route, die door drie departementen slingert, biedt zoveel moois dat het moeilijk was om een passende naam te kiezen! We hadden het ook “de route van de mooiste dorpen van Frankrijk” kunnen noemen, want maar liefst 11 van de 164 officieel erkende “Plus Beaux Villages de France” liggen langs de weg. Tijdens deze fietsvakantie fiets je over prachtige fietspaden door diepe kloven, langs imposante kliffen en kun je bijzondere grotten bezoeken. De landschappen variëren van de weelderige Dordognevallei en de kalkplateaus van de Lot tot de groene weiden van de Limousin.
Reisbeschrijving
Wat deze regio echt uniek maakt, is de harmonieuze wisselwerking tussen mens en natuur, een balans die al sinds de prehistorie bestaat. Denk aan de grotschilderingen van Lascaux, ook wel de “Sixtijnse Kapel van de Prehistorie” genoemd. Boven de grond vervolgt deze harmonie zich in architecturale meesterwerken: van troglodietendorpen uitgehouwen in de rotsen, versterkte bastides en kastelen op rotspunten, tot het indrukwekkende Rocamadour, dat als een heiligdom tegen de kliffen ligt. Voeg daarbij de vele stenen muurtjes die de Causses karakteriseren, en je begrijpt waarom deze streek aan beton heeft weten te ontsnappen. Het resultaat? De hoogste nationale dichtheid aan dorpen die zijn geclassificeerd als “mooiste dorpen van Frankrijk”.
Voor fijnproevers een waar paradijs
Liefhebbers van gastronomie komen hier volledig aan hun trekken. De Dordogne en de Quercy staan bekend als culinaire schatkamers van Frankrijk. Naast iconische delicatessen zoals zwarte truffels en foie gras, biedt de regio tal van andere lekkernijen: omeletten met eekhoorntjesbrood, eendenborst en confit, terrines van foie gras, kaviaar, geitenkaas, walnotentaart, en aardappelen op Sarladaise wijze. Proef deze culinaire hoogstandjes in verfijnde restaurants of op de charmante traditionele markten.
Fietsen: de perfecte manier om te verkennen
Fietsen biedt je de ideale combinatie van genieten en ontdekken, zonder je zorgen te maken over extra kilo’s. Kronkelende weggetjes en bijzondere fietspaden leiden je naar verborgen parels. De route is ontworpen om je de tijd te geven volop te genieten van het erfgoed van de Périgord, de Lot en de Corrèze. Op dagen vol bezienswaardigheden zijn de etappes bewust kort gehouden. Hoewel er af en toe een heuvel te bedwingen is, blijft fietsen een van de beste manieren om deze regio écht te ervaren. Bovendien is de route geschikt voor een breed publiek, waardoor iedereen mee kan genieten van dit prachtige avontuur.
-
Zwaarte reis en Prijsinformatie
Etappe Variant Kilometers Hoogteverschil + (m) Hoogteverschil – (m) Geschatte tijd Dag 1 Aankomst in Sarlat Dag 2 (etappe 1) Sarlat – Rocamadour Normaal 56 550 530 4u04 Sportief 63 710 690 4u37 Dag 3 (etappe 2) Rocamadour – Loubressac Relax 34 530 370 2u51 Normaal 41 690 530 3u31 Dag 4 (etappe 3) Loubressac – Collonges via Curemonte 39 480 580 2u46 via Martel 44 540 640 3u08 Dag 5 (etappe 4) Collonges – Montignac Normaal 55 630 750 3u45 Dag 6 (etappe 5) Montignac – Les Eyzies Normaal 26 300 310 2u10 Dag 7 (etappe 1) Les Eyzies – Sarlat Normaal 44 620 540 3u30 Sportief 58 730 650 4u15 Dag 8 Einde van de tour Prijs Laagseizoen
(1/4 – 31/5 & 1/10 – 31/10)Hoogseizoen
(1/6 – 30/09)Basistarief 975 € / pers. 1055 € / pers. Toeslag 1-persoonskamer 385 € 385 € Accommodatiecategorie: comfort+ +155 € / pers. +155 € / pers. FIETSHUUR
Fiets Prijs Elektrische fiets* 360 € Trekkingfiets* (volwassenen / kinderen <12 jaar) 220 € / 195 € Accommodaties tijdens de reis
Tijdens deze reis verblijf je in comfortabele 2- en 3-sterrenhotels, inclusief ontbijt. Twee van de hotels hebben een zwembad, ideaal om na een actieve dag even te ontspannen. Hieronder zie je de meestgebruikte hotels tijdens deze reis. Deze lijst is onder voorbehoud; als een hotel niet beschikbaar is, wordt er een gelijkwaardig alternatief gereserveerd in dezelfde plaats of in de nabije omgeving. De definitieve hotellijst ontvang je bij je reispapieren.Verleng je reis
Wil je nog wat langer genieten van deze mooie regio? Je kunt je reis eenvoudig verlengen met extra overnachtingen in Sarlat en Les Eyzies. Deze extra nachten kun je direct bij ons boeken. (graag bij de opmerkingen op het inschrijfformulier vermelden)Dag(en) Plaats Hotel(s) Prijs verlengingsnacht (per persoon, incl. ontbijt) Dag 1 Sarlat-la-Canéda La Maison du Notaire Royal B&B 2-persoonskamer: € 80,-
Toeslag 1-persoonskamer: € 140,-Dag 2 Rocamadour Logis Hotel Bellaroc – Dag 3 Loubressac Hotel Le Cantou – Dag 4 Collonges-la-Rouge/Meyssac Hotel St Jacques – Dag 5 Montignac Le Petit Monde** – Dag 6 Les Eyzies Chambres d’hôtes Pouget 2-persoonskamer: € 80,-
Toeslag 1-persoonskamer: € 140,-Dag 7 Sarlat-la-Canéda La Maison du Notaire Royal 2-persoonskamer: € 80,-
Toeslag 1-persoonskamer: € 140,-Let op: De genoemde prijzen voor verlengingsnachten zijn per persoon per nacht, inclusief ontbijt.
Heb je vragen of wil je meteen je verlenging boeken? Laat het ons weten, we helpen je graag verder!
Wat is inbegrepen
- 7 overnachtingen in 2- en 3-sterrenhotels
- 7 x ontbijt
- Nederlandstalige routebeschrijving
- kaartmateriaal
- bagagevervoer van hotel naar hotel
- toegang tot de app met alle GPS data
- toeristenbelasting
Niet inbegrepen
- heen- en terugreis
- Upgrade naar 3-4 sterrenhotels € 135,- p/p
- overige maaltijden en dranken
- huurfiets met 21 versnellingen incl. fietsverzekering € 210,-
- e-bike € 295,-
- Afdracht reisgarantiefonds
- Reis- en annuleringsverzekering
- Reserveringskosten
Dagprogramma
-
Dag 1Aankomst in Sarlat-la-Canéda
Vandaag begint je fietsvakantie en reis je op eigen gelegenheid naar Sarlat-la-Canéda, de hoofdstad van de Périgord Noir, waarvan het oude middeleeuwse centrum een echte architectonische schat is. Probeer vroeg aan te komen om volop van de stad te genieten!
Overnachting in La Maison du Notaire Royal
Ontbijt Lunch Diner -
Dag 2Sarlat – Rocamadour
Vandaag verlaat je Sarlat. Via een schilderachtige route kom je bij de Dordogne-rivier. Je vervolgt je weg naar het charmante stadje Souillac, waar de indrukwekkende Romaanse abdij zeker een bezoek waard is. Later op de route, vlak voor je de Dordogne-vallei verlaat, kun je de grotten van Lacave verkennen. Vervolgens klim je via een mooi grindpad geleidelijk de wilde vallei van de Ouysse in en kom je oog in oog te staan met de oude versterkte molen van Cougnaguet, waar de enorme molensteen nog steeds beweegt door de kracht van het water! Na een paar kilometer zie je de contouren van je eindbestemming voor vandaag: Rocamadour! Eenmaal geïnstalleerd in je hotel, kun je de middeleeuwse stad op je gemak verkennen. In de Notre-Dame kapel ontmoet je de mysterieuze Zwarte Madonna, waarvan de vermeende wonderen nog steeds duizenden pelgrims trekken.
Overnachting in Hotel Bellaroc
Fietsafstand: (6/63 km – ↑ ↓: 550/710 mOntbijt Lunch Diner -
Dag 3Rocamadour – Loubressac
De begint de dag in de woestijnachtige omgeving van de Causse de Gramat, een rotsachtig plateau met verspreide vegetatie en een uniek landschap. Verderop ontdek je de indrukwekkende Gouffre de Padirac, een immense holte van meer dan 100 meter diep. Een ondergrondse rivier biedt de mogelijkheid om met een kleine boot de grotten te verkennen. In het dorp Autoire, prachtig gelegen in een rotsachtig dal, kun je een boswandeling maken naar de waterval. Daarna kun je kiezen om direct naar het hooggelegen dorp Loubressac te fietsen, of een kleine omweg maken via het kasteel van Castelnau-Bretenoux.
Overnachting bijvoorbeeld in Hotel Le Cantou
Fietsafstand: 34/41 km – ↑ ↓: 530/690 mOntbijt Lunch Diner -
Dag 4Loubressac – Collonges-la-Rouge
Na enkele kilometers op een relatief vlakke landweg leidt een kleine omweg naar de ruïnes van Taillefer, waar je kunt genieten van een prachtig panorama over de omliggende valleien. Vervolgens daalt de weg af naar het charmante rivierdorp Carennac, gelegen aan de Dordogne. Je hebt twee opties: het mooie dorp Curemonte of een omweg naar Martel (met een beroemde markt op woensdag). Naarmate je noordwaarts fietst, verandert het landschap en nader je het departement Corrèze. Aan het einde van de dag bereik je Collonges-la-Rouge, een van de mooiste dorpen van Frankrijk, met zijn huizen van rode zandsteen en leien daken.
Je overnacht in Hôtel Le Relais St Jacques
Fietsafstand: 39/44 km – ↑ ↓: 480/540 mOntbijt Lunch Diner -
Dag 5Collonges-la-Rouge – Montignac
Na een paar kilometer en een goede klim bereik je Turenne, gelegen op een heuveltop. Het dorp met zijn witstenen huizen, smalle straatjes en kasteel heeft veel karakter. De rest van de dag fiets je over kleine schilderachtige wegen door typisch Corrézische landschappen, voordat je weer de Périgord bereikt. Je komt aan in het dorp Saint-Amand-de-Coly, met zijn indrukwekkende 12e-eeuwse klokkentoren van de versterkte abdijkerk. Ten slotte bereik je de Vézère-vallei bij het middeleeuwse stadje Montignac, waar je overnacht.
Je overnacht in Hotel restaurant Le Petit Monde
Fietsafstand: 55 km – ↑ ↓: 630 mOntbijt Lunch Diner -
Dag 6Montignac – Les Eyzies
Montignac is vooral bekend vanwege de beroemde grotten van Lascaux, waarvan een exacte replica te bezoeken is om het origineel te beschermen. De bezichtiging is net zo indrukwekkend, met rotsschilderingen van meer dan 15.000 jaar oud. Daarna volgt een ontspannen fietsdag langs de Vézère-vallei, met genoeg tijd om onderweg andere bezienswaardigheden te bezoeken of een duik in de rivier te nemen. Je eindigt de dag in Les Eyzies, het wereldcentrum van de prehistorie, met vele prehistorische sites en grotten. Het dorp is omgeven door een prachtige natuur en herbergt het interessante Nationaal Museum van Prehistorie.
Je overnacht bijvoorbeeld in Chambres d’Hôtes & Gites Pouget
Fietsafstand: 26 km – ↑ ↓: 300 mOntbijt Lunch Diner -
Dag 7Les Eyzies – Sarlat
Vandaag verlaat je de Vézère-vallei en bereik je de Dordogne-vallei. De route slingert door eikenbossen en daalt af naar het dorp Saint-Cyprien, met zijn middeleeuwse abdijkerk. Vervolgens fiets je door de beroemde Dordogne-vallei, langs kastelen zoals Milandes, Beynac en Castelnaud, en de fotogenieke hangende tuinen van Marqueyssac, met meer dan 150.000 met de hand gesnoeide buxussen! Je komt door vier dorpen die zijn uitgeroepen tot mooiste dorpen van Frankrijk: Castelnaud, Beynac, La-Roque-Gageac en Domme, met hun gevels van gele steen en leien daken. Aan het einde van de dag bereik je weer Sarlat-la-Canéda, waarmee de lus wordt voltooid!
Overnachting in La Maison du Notaire Royal
Fietsafstand: 44/58 km – ↑ ↓: 620/730 mOntbijt Lunch Diner -
Dag 8Vertrek
Na het ontbijt eindigt je fietsvakantie en keer je op eigen gelegenheid terug naar huis. Als je met de auto bent gekomen, kun je vanuit Venetië met de bus of trein terugreizen naar Bled; wij adviseren je graag over deze mogelijkheden. Of misschien boek je nog een extra nacht om de omgeving verder te verkennen?
Ontbijt Lunch Diner













